Attack of the Danger Bay XI ( Sushine Coast, Canada )

3. června 2012 v 8:59 | YaKnow? |  [R]EPORTY
O víkendu 18. - 20.5. 2012 se konal už 11. ročník legendárního, v Kanadě nejdéle fungujícího longboardového závodu, " Attack of the Danger Bay ", který Striker poprvé zorganizoval ve svých 18ti letech, a naše česká výprava tam znovu nemohla chybět, ovšem tentokráte ve dvou a bez jediného závodníka. Nevadí, i tak jsme se tam těšíli a věděli, že o zábavu bude postaráno.


Na cestu jsme vyrazili v pátek ráno. Z Vancouveru jsme vzali městskou dopravu na trajekt, kde jsme se měli v plánu zeptat, jestli by nás někdo nepřiblížil a hned na první pokus jsme vychytali odvoz až skoro do kempu, takže cesta proběhla hladce. V kempu jsme ihned vybrali místo, postavili stan a potkali se s dalším čecháčkem ( Rogulem ). Ten den a večer se toho moc nedělo a ani kemp se nijak obzvláš neplnil. Večer se popilo pár plechovek, sedělo u ohně, chvíli "tančilo" do rytmů punk-rockových klaunů a chystalo se na sobotu, na kterou bylo naplánováno hned několik zajímavých akcí.
V sobotu ráno jsme měli šťestí že jsme chytli kluky z PDX ( Portland ) kteří měli minibus a vzali nás s sebou na " Slide Competition ". Cesta byla hodně veselá: u stropu se houpaly helmy, po zemi kutálely kolečka, na patrové posteli mezi prknama ještě někdo spal ( ale nespadl, heh ), zpívala se Whitney Houston a ke konci couvalo dobré čtvrt hodiny až na místo konání. Na Slide Comp jsme dorazili právě včas a viděli už staré zkušené jezdce jako Mike Benda, Gmack, Wolf, Ortiz a mnoho dalších předvádět neuvěřitelná komba v pořádné rychlosti a dost často i na switch, jako právě Gmack, který tak dával battle o nejdelší stand up. Počasí bylo perfektní, sluníčko svítilo, lidé se bavili a po tomto proslidovaném ránu byl čas se přesunout do nedaleké vesničky Madeira Park, kde proběhla přehlídka veteránů, lokálních organizací a spolků, a ke které se připojili i longboarďáci se svojí spanilou jízdou. Ten den to v okolí místního hřiště opravdu žilo: jezdilo se v minirampě, hrál se longboard hokej, okukovaly nejžhavější noviknky a zevlilo s prkny všude kolem. Počasí vyšlo opravdu krásně a kdo si nevzal opalovací krém, tak to pocítil dvojnásob. Během odpoledne proběhl " Jake´s Rash for Striker´s Cash" závod, na který jsme se ale bohužel nedostali, jelikož jsme se o něm dozvěděli pozdě a tak jsme se vrátili zpátky do kempu. Po večeři jsme se se Strikerem vydali na trať připravit balíky slámy na nedělní závod. Akce to byla dost divoká, blesková a taky dost opilá, jelikož dobrovolníci měli pivo zadarmo a bylo nás tam docela hodně. Zpátky jsme se dostali ještě před setměním a večer prožili v podobném duchu jako v pátek, s pivem a párkem u ohně a trochou poga před spaním.
Poslední, závodní den, jsme se probudili do zvuku bubnování kapek na náš stan, což nebylo úplně dobré. Znovu jsme chytli PDX bus a frčeli do vesnice na autobus, který vozil celý den veřejnost na místo závodu a zpět. Po cestě k závodní trati jsme minuli několik stánků ( Switchback, Rayne, Landyachtz, Predator ) a přitom už zdálky slyšeli nonstop mluvícího Strikera, který i přes všechy ty nesmysly, které se závodama a longboardingem třeba vůbec nesouvisely, lidi bavil a viditelně si to užíval. Co se tratě týče, tak ta není nijak technicky náročná ani superrychlá, ale má jedno pověstné místo " Carnage Corner," kde se každý rok dějí věci a letos tomu nebylo jinak. K vidění bylo spousta pádů na celé trati a to i díky nevyzpytatelnému počasí. Když jsme se dostali na místo, byla silnice jen mokrá, po nějaké době začalo pršet a na finále už to zase schlo, až na Carnage Corner, který zůstal mokrý snad do konce závodu. Ať bylo jak bylo, všichni závodnící se s tím prali po svém a ukázali že se neúčastní pronic zanic. Závodní kategorie letos byly následující: Groms ( mladí ), Girls, Masters ( 30+ ) a hlavní kategorie Men. Oproti loňskému ročníku v závodu někteří chyběli ( Mischo Erban, Billy Bones - letos jen divák, Scoot - divák se zraněním ), jiní změnili značku ( P. Switzer - Rayne ), což bylo opravdu zajímavé, jelikož se dostal do teamu s K. Rimesem, který se zotavil po loňském zranění nohy ( Britania Beach Classic ) a všichni jen čekali jak na tom je a kdo z nich se umístí lépe. Tím už se dostáváme k samotné finálové jízdě, kde se všechno rozhodlo.
Finální jízda vypadala od samého začátku docela jasně, Kevin první, Patrick poslední a mezi nimi se střídali Alex Tongue a Danky. Všechno šlo dobře, průjezd Carnage Corneru byl moc pěkný jelikož K Rimes vystřihl bleskový stand up jen pár metrů před a projel ho čistě a následován ostatními letěl po rovince dál, v tom asi ucítil ostatní jak mu šlapou na paty a začal se odrážet, aby zrychlil a udržel si tak svůj náskok, ovšem co se nestalo...ztratil balanc a nejspíš kvůli špatně postavené přední noze upadl společně s Alexem a tím pádem se vedení chopil Patrick s Dankym, kteří nezazmatkovali a situaci zvládli opravdu elegantně a v tucku pokračovali dál do finishe, kde Patrick potvrdil svoji stále přetrvávající formu z minulého roku.

Letošní Danger Bay víkend byl znovu plný skvělých zážitků, longboardové akce a nečekaných momentů i přez to že účast jak závodníků tak diváků byla menší než minulý rok, ale jak říká sám Striker: "Letos jsme se vrátili zpátky ke kořenům" a věřím že všichni kdo si našli čas a na Attack of Danger Bay XI se vydali ničeho nelitovali. Dále přikládám několik fotek a srandovní video které alespoň trochu nastiňuje jak jsme se ten víkend měli.

Výsledky:
Danger Bay
Mens
1. Patrick Switzer
2. Danky Ovalhe
3. Kevin Reimer

Girls
1. Mia Johnson
2. Anna O´neil
3. Charlie Crickett

Groms
1. Chance Gaul

Jakes Rash ( 23.6.2012 )
1. Kevin Reimer
2. Shaun Douglas
3. Zen Shikaze

Omlouvám se ale video mi nejde nahodit tak vkládám alespoň link...příště se polepším. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominik J. Dominik J. | 5. června 2012 v 17:41 | Reagovat

Hezky! Dobrej článek, video mě překvapilo a pobavilo, fotky taky supr. Záchranka vypadá jak z Ghost Buster's, heh. Muselo to stát za to... stay on the danger side!

2 Lenna Lenna | 5. června 2012 v 19:58 | Reagovat

Jéé děkujeme za super report z parádní akce :-) Záchranka dobrá :-D  :-D

3 YaKnow? YaKnow? | 5. června 2012 v 20:47 | Reagovat

...ale moc nadšenej nebyl když sem se ho zeptal jestli už někdy chytil ducha,hehehe. Těšte se na další zprávy.

4 wedding dresses 2012 wedding dresses 2012 | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:13 | Reagovat

A. The month of March!
http://www.standdress.com/

5 evening dresses uk evening dresses uk | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:58 | Reagovat

Q. Why did Goofy put a clock under his desk?
http://www.queweddingdresses.org/summer-season.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama