[R] Velefique 2011

5. června 2011 v 3:38 | MiC |  [R]EPORTY
Velefique Downhill freeride 2011
Velefique je malebná vesnice (se stálým obyvatelstvem cca 80 lidí) asi 300km od Malagy v provincii Almeria, kde se na přelomu dubna a května uskutečnila freeridová akce organizovaná španělskými ridersfly.com Velefique Downhill 2011. Když jsem poprvé viděl profil trati, věděl jsem, že na tohle místo musíme na 100 % jet. 14km, průměrný sklon 7,95 % - maximální 11%, 24 zatáček s možnou dosažitelnou rychlostí až 95 km/h, což nabízí nevídané možnosti a maximální nálož zábavy. Na takové místo se už vyplatí letět, jelikož je to skoro 3000 km z Prahy.
Dle mého přesvědčení měl být původní tým trochu větší i buttboardisti se měli přidat, bohužel se tak nestalo. Nakonec jsme v našlápnutý partě - já (MiC), Čutka, Joshua, Kokeš a Majkl 29. 4. odletěli z Ruzyně do Madrinu, půjčili auto, nakoupili španělské pochutiny a vyjeli směrem Almeria. Na místo jsme dorazili v pozdních nočních hodinách, za deště, netušíc, jaká krása se kolem nás rozkládá a ve tmě schovává.
Musím podotknout, že Velefique se nachází v oblasti, kde prší průměrně šest dní v roce. Přesto předpověď nebyla nijak pozitivní, převážně mělo pršet a pršet skoro všechny dny.
V sobotu ráno se s velkým překvapením probudíme do nádherného počasí slunečného počasí, což nás velmi nadchlo a doufali jsme, že to tak vydrží, co nejdéle. Už někdy v deset hodin byli všichni připraveni v kombinézách, co se tedy bude dít a kdy už konečně půjdeme jezdit ten neuvěřitelný kopec. Španělská organizace poněkud vázla a čekali jsme skoro tři hodiny, než začala registrace (stále svítilo slunce). Byl jsem tedy už opět nervní, jak nás ještě budou nutit čekat (pozn. pro příště se naučit španělsky nadávat :-))

Bohužel nám bylo sděleno, že na kopci je mokro a není bezpečné ho jezdit, trať byla změněna a jezdilo se asi 1,5 km polomokrého kopce skrz vesnici na hrubém asfaltu a jednou utaženou a prudkou vracečkou (nebyl to teda žádný odvaz, ale aspoň jsme nestáli). Po druhé jízdě začalo strašlivě pršet a bylo po všem. Asi tři hodiny jsme čekali a trávili je jedením oliv, prosciutta, baget a popíjením vína a piva, modlením se, aby to aspoň trochu uschlo.

Nová zpráva zněla tak, že jezdit se bude od pěti hodin, trať mokrá až polosuchá. My jsme nezaháleli a přes zákaz vjíždění na trať na vlastní nebezpečí jsme nahoru přece jenom vyjeli a zkoušeli jezdit určité úseky, jelikož čekat na zpomalenou činnost španělských organizátorů už nikoho opravdu nebavilo. Pár pokusů Majkla a Joshui, kteří konstavovali, že to klouže jako na ledě, což opravdu klouzalo... Zatím jsme jezdili úsek s horším asfaltem. Nějak jsme minuli jeden vývoz, na který jsme jsme já a Majkl navázali až někde v prostředku cesty dolů na již jedoucí skupinu jezdců. Ostatní to ohdnotili, že je to zbytečně nebezpečné a nemá to cenu, měli pravdu. To co jsem zažíval bylo opravdu vysilující a vyžadující velký skill. Polosuchý a mokrý asfalt, na kterém footbrake vůbec nic nezmohl a udržet se takovém asfaltu ve slidu a zůstat na silnici byl až nadlidský výkon (trať neustále měnila povrch a střídaly se mokré a polosuché úseky). Druhý vývoz už byl lepší, organizátoři rozhodli, že se bude jezdit jenom vrchní 6ti km úsek s perfektním povrchem, sice mokrými rovinkami, ale suchými zatáčkami. Na čemž jsme se rozjezdili, poznali trať a měli z toho zvláštního dne mnohem lepší pocit, než po obědě. Večer jsme se věnovali grillu a chillu.Nedělní den byl, jak se patří: rychlé vstávání, snídaně, pořádně se protáhnout a na kopec. Počasí bylo jako víno, slunce, jasno až polojasno krása, podmínky absolutně ideální. Jezdil se vrchní úsek kopce, jelikož jak jsem řekl, nabízel lepší asfalt a organizačně se dalo vše lépe zvládnout. Doba než 150 lidí sjede 14 km, byla opravdu dlouhá a úroveň zbývajících 8km nebyla moc na použitelné úrovni (sada kol na jednu jízdu) a zabezpečení vůbec žádné. Jestli tedy mohu o pár pneumatikách a dřevených laťkách mluvit jako o zabezpečené trati. S tím jsme, ale byli obeznámeni.


Výhled z nejvyššího bodu 1860 m.n.m byl opravdu úžasný, a přítomná mlha zážitek jenom umocňovala.


Trať z letáků působila jako rychlá, ona v některých úsecích rychlá opravdu byla, ale kvůli hodně utaženým zatáčkám bylo nutné dostatečně brzdit a výjezdová rychlost nebyla příliš vysoká, ale hned po pár metrech to opět začalo nabírat...

Ve Velefique se do zatáček jezdilo bokem, jejich průběh a tvar trati k tomu přímo nutily. Urethan hořel a kolečka mizela před očima
Neděli večer jsme strávili s centru Velefique, zapili ten skvělý den a doufali, že pondělní bude stejně vydařený jako neděle. Uprostřed noci, se ale rozpoutala šílená bouře a trvala až do rána. Ráno pár hodin bez deště na procházku a kolem oběda opět začalo pršet. Tím teda ježdění skončilo a věnovali jsme se oslavě Majklových narozenin, hlavně teda Čutka a Kokeš, řidiči měli smůlu. Z Velefique jsme odjeli kolem půlnoci a vraceli se do Madridu, ranním letem zpět domů.Doufám, že se do Velefique ještě v budoucnu podívám. Jde o opravdu výjimečné místo, které jsem měl to štěstí navštívit s výjimečnými lidmi, a tímto bych jim chtěl za jejich účast poděkovat. Příští rok by se akce měla opakovat, někdy v měsíci srpnu, takže ti, kteří zapochybovali a nejeli s námi nechť tak učiní příští rok.SKATE OR DIE
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Majkl Majkl | 20. června 2011 v 14:51 | Reagovat

moc hezky napsaný :-))

2 mermaid wedding gowns mermaid wedding gowns | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 4:41 | Reagovat

A. Because she wanted to test the waters!
http://www.untildress.net/wedding-dresses.html

3 swiss rolex replicas swiss rolex replicas | E-mail | Web | 2. května 2013 v 9:34 | Reagovat

This is most certainly the best most informative website I've seen yet,I am thrilled I unearthed .
http://www.shouldwatches.com/

4 Star Wars Seasons 1-6 DVD Star Wars Seasons 1-6 DVD | E-mail | Web | 28. května 2013 v 8:37 | Reagovat

Because she wanted to test the waters!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama