[R] Kurešček Cup 2011

7. dubna 2011 v 16:17 | dhsk8 |  [R]EPORTY
Máme za sebou první longboardovou závodní akci sezóny 2011, a to Kurešček cup 2011 ve Slovinsku.


Dne 1.dubna se parta Vincenzo, Jergen, Spící Joe, Nicole vydala z Prahy kolem 12.hodiny, aby v Brně nabrali partu - Pavel, Lenna a Rogul. U Lenny u kolejí jsme nabalili věci do našeho oblíbeného člena týmu E-Therm Viano. A kolem 4hodiny jsme vyrazili z Brna směr Břeclav, Vídeň, Graz, Maribor, Ljubljana - Iška Vas.
Viano posádka

Cestou samozřejmě nákup, něco k jídlu a hlavně piva, která nás pak po cestě zdržovala, bo kluci stále potřebovali toaletovat. Do campu jsme po složitém hledání posledních 20 km dorazili po 11.hodině v pátek večer. Zaparkovali jsme Viano a hned šli směr party do nedaleké hospody, kde už bylo několik prvních čechů (Aleš, Daniela a další ze Zlína) a spousta místňáků. Popíjení a seznamování se s novými lidmi se protáhlo do pozdních nočních hodin. Pak začla hrát muzika, které se ujal Rogul a rozproudil tak slušnou diskošku. V tom dojela německá posádka jako Jacob Raab, Sebastian Hertler, Patrick Aldinger, atd.
Michal Černý - Čutka

V sobotu se vstalo kolem v 9hod. Od 10hodin měla probíhat registrace na závod, ale něco se zdrželo, takže se to protáhlo. Mezitím dorazila posádka Octávie Palba Praha - Majk, Čutka, Thomas, Joshua. Ve 12hod jsme tedy vyrazili z campu směr k trati, což bylo asi 15km. Na místě už bylo spousta lidí. Takže šup na registraci, nalepit číslo na helmu a hurá na kopec. Prvním překvapením bylo, že nejezdí nahoru žádný autobus. Takže hezky po svých. První cesta nahoru byla zároveň prohlídka trati. Poslední zatáčka, do které jsme odspodu přišli byla vážně strmá a celkem zavřená. Ale co nějak se s tím poperem. Ještě 2 vracečky, rovinka a jsme nahoře. Tam už opět sedí a čeká hromada lidí z Německa, Rakouska, Slovinska, Česka, Slovenska, Holandska a dokonce i Finska.
Michal Velhartický - Majk

První jízdy začly kolem 13.hodiny, protože organizátoři nikdy nic podobného nedělali, tak to trochu vázlo. Na trať dlouhou 1km pouštěli vždy jen po 3 jezdcích, a další pouštěli, až ti předchozí dojeli úplně dolů. Což se samozřejmě zkušeným jezdcům, kteří už mají za sebou spousty závodů moc nelíbílo. Tato situace se však po pár jízdách zlepšila a organizátoři pochopili, že to tak nejde, takže nás pak začli pouštět ve větších skupinkách v kratších intervalech.
Jarda Vincenzo Kejř

První jízdy byly hodně překvapivé. Nebyl snad nikdo, kdo by se nevyválel v první či poslední zatáčce. Trať byla dost zaprášená a proto i pěkně kluzká. Pro pár z nás to znamenalo vyměnit kola a zkusit jiný. Během freeridu se dalo stihnout cca 10 jízd. Kdo rychleji běhal do kopce, více jezdil. Poté byla pauza, která však místo původně hlášené 1,5 hodiny trvala asi 10 minut. Jelikož jsme měli vysoká startovní čísla, tak se pár z nás dole v klidu najedlo a nabralo síly na kvalifikaci.

Adam Roguljić - Rogul

Kolem půl šesté začly kvalifikační jízdy, každý z jezdců měl jen jednu možnost.Časy se postupem zkracovaly, až se u těch lepších ustálily na čase kolem 1:05. Na trať se pak vrhl Pavel Zajíc z Brna a zajel v ten moment nejrychlejší čas 1:03:82. My co jsme byli ještě nahoře na kopci nebo už dole pod kopcem jsme začali šíleně řvát a radovat se. I ostatní byli velmi překvapeni a nadšeni.
Pavel Zajíc

Postupně jsme sjeli dolů všichni češi a v cíli čekali, zda někdo Pavlův nejrychlejší čas překoná. Když byl na trati jeden z německých letců Sebastian Hertler a dojel do cíle v čas kole 1:05 jásali jsme, že Pavel je nejlepší. To se, ale na trať vrhl Matthias Ebel a jako snad poslední jezdec Pavla nakonec překonal časem 1:02:99. Tímto byla tedy kvalifikace uzavřena. A lidi se postupně začli sjíždět opět v campu, kde na nás čekal kontejner se společnými sprchami a teplou vodou. Pak nějaká večeře a hurá na pááárty s živou muzikou v podobě dvou kapel.
Sobotní večer opět probíhal do pozdních hodin, jak bývá zvykem. I přestože měl závod v neděli ráno začínat 8:30 z důvodu nedělní mše v kostele na kopci Kurešček. Na místo jsme dorazili s "menším" zpožděním, ale nakonec se nahoře na startu opět čekalo. Tím, že se vše takto zpozdilo jsme byli ochuzeni o warm-up, což všechny dost zarazilo a naštvalo. Začlo se tedy závodit a to tak , že spousta z nás jela první závodní jízdu sám se sebou. Takže postup automaticky do dalšího kola tedy mezi 32 riderů. Z 32 jezdců mezi 16 nejlepších z nás postoupili 3 nejrychlejší ze sobotní kvalifikace a tedy Pavel, Vincenzo a Čutka. Ostatní jsme skončili. Z 16ti mezi 8 top pak postoupil Pavel a Vincenzo.

Závodní jízda o postup mezi nejlepších 8...Vincenzo a Alex Dehmel

A z 8 mezi 4 top top pak už jen Pavel. Čímž zůstalo jakoby zachováno pořadí z kvalifikace. Pavel pak v souboji o finále se Danielem Gugelem nahoře v první zatáčce upadl a dostal se tak do malého finále. Kde nastoupil proti Sebastianu Hertlerovi (GER) a opět po pádu nakonec dojel na celkovém 4. místě. Finále bylo vítězné pro mladého a velmi nadějného jezdce Patricka Aldingera (GER) a na druhém místě se po těsném soubojí v předposlední zatáčce, kdy druhý jezdec vyletěl z trati do lesa, umístil Daniel Gugel (GER).
Michal Černý - Čutka, Michal Velhartický - Majk, Adam Roguljič - Rogul

Stupně vítězů tak byly v plně německém obsazení a na bramborové pozici skončil nejlepší z čechů Pavel Zajíc, který tuto svou nadvládu českému longboardingu potvrzuje už od prvního Kozákov Challenge 2009.
Po příjezdu zpět do campu jsme čekali do 6 hodin na vyhlášení vítězů, mezitím se český tým vydal proti proudu řeky do místa, kde se dá krásně koupat. Většina z nás naskákala do ledové vody, což bylo velmi osvěžující. Pak se balily auta, proběhlo vyhlášení, hromadná fotka a odjezd domů.


Výsledky v dámské kategorii, kde se na 1.místě umístila Dana Schitter, 2.místo Lenka Salačová a 3.místo Gloria Kupsch.
Lenna Ajtakrajta Salačová

Kategorie classic luge, kde se dobojovalo v následujícím pořadí: 1. Robert Richter AUT, 2. Jan Profous CZE, 3. Alex LongboardAlm AUT.
Jan Profousek - Zoltán

zleva: Sebastian Hertler (GER), Patrick Aldinger (GER), Daniel Gugel (GER)

Zde si můžete prohlídnout další fotky:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 crocan crocan | 7. dubna 2011 v 20:31 | Reagovat

jeslti mate na fb Matice (Matise?), tak ho pozadejte o jizdu, kde me vyradil. Dost hrozny a smesny:D

2 mother of the bride suits mother of the bride suits | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 4:47 | Reagovat

Q. What kind of cake do you get at a cafeteria?
http://www.untildress.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama