[T] Lenna Ajtakrajta Salačová

28. února 2011 v 22:55 | MiC 666 |  [T]EAM
Je mi ctí Vám představit tu skromnou sexy holku z Vrchlabí co v českém Lb nejvíce znamená, co předjíždí kluky na Senince, tu která skončila v IGSA rakingu na 4. místě, tu co měla odvahu vyrazit na tři týdny po závodech s bandou pěti floutků... Lennu Ajtakrajta Salačovou!!!

Brno May Days 2010Jak ses k lb dostala a kdy to bylo?
Jóóó, v 19 ti sem se potkala s Čutkou, a viděla, na čem to jezdí, začala sem sledovat videa, víc se o to zajímat, pak mě na to jednou postavil, pamatuju si, že sem se strašně klepala, no a k 20 tinám už sem měla karboňáka doma i přes nesouhlas rodičů

Co pro tebe longboarding znamená?
Je to pro mě relax, ikdyž jedu palbu, tak si odpočinu, pomáhá mi to utéct od všedního hektickýho života, beru do ruky desku a vypínám

Jaký byl tvůj první longboard, kde si ho sehnala a podle čeho sis vybírala?
První long Carbon Trilam od Sector9, alpiny gullwing trucky, a takový hezky červený sektorácký kolečka, samozřejmě všechno hezky ladilo . Je od Thomase z www.longboard.cz, vybírala jsem si podle funkce, pamatuju, že sem Thomase bombardovala otázkami!! Výborně mi vybral, dík!! Když zazvonil pošťák, samou radostí sem ho objala (stál tam pak jak opařenej). Chvíli na to jsem doma rozbila topení, pač mi deska ulítla, narazila a z topení začala stříkat vodaSmějící se

Padova Grand Prix, Teolo, Italy

Jaký jezdíš setup?
Prototyp Brianne Davies Isis od Rayne, frézovaný trucky, kolečka nejčastěji oranžový a zelený BigZigy, bushingy zelený a asi červený Venomy

Tvůj nejoblíbenější závod, kopec?
Každý kopec je jinej, a proto je fajn…líbí se mi Seninka, je pomalejší, ale je supr hravá, pak Alma kvůli rychlosti, a Padova ty zatáčky, z kterých se člověku dole motá hlava

Tvůj nejhorší crash, zranění z lb?
Nejhorší, hmm, zatím nic vážného (ťuk ťuk), odřeniny, naraženiny, krevní výron, zničený hadry. Když se řekne crash, tak si vzpomenu na Alma, kde sem první jízdu hodila salto, a objímala slámu, naštěstí sem si jen natáhla rameno…pak nesmyslný pád v Itálii, z toho natrženej sval na lýtku, krevní výron v kotníku, pohmožděná celá noha, jak se to stalo doteď nechápu, cca 6 týdnu offPlačící


The Graveyard CallA co špatné zážitky z tour, byly?
Vybaví se mi chvíle, kdy mi John Barnet kouká na nohu a říká, že tohle ještě neviděl, v tu chvíli mi nebylo do smíchu, ba naopak i slzičky byly . Řekl, že sem tvrdá holka z Čech . Nebo třeba jak jsme s Čutorem blili ty zelený fosforeskující něco Anebo jak sme s Majkem byli ve Francii v nemocnici, grrrr!

Jaká byla Eurotour z tvýho pohledu?
Skvělá! Celá tour byla makačka, dřina, někdy to dost bolelo, ale ničeho nelituju, zkušenosti, zážitky, nová místa, lidi, kopce fůůů nádhera…znamenalo to pro mě hodně, čekala jsem na to celý rok. Myslím, že je to krok dopředu, jak pro mě, tak pro český lb. Jde to, když se chceMrkající.

Co tě na Eurotour překvapilo, potěšilo a naopak zklamalo?
Překvapili mě rideři, před tour sem na ně koukala, jak na hvězdy, který sem měla možnost vidět jen na videu, na tour se se všema dalo v pohodě bavit, jsou to super lidi, kteří se snaží předat svoje informace, zkušenosti dál…dál mě potěšila naše česká grupa - jak na Alma, tak zbytek tour s klukama! Docela sem se bála jet se samýma chlapama, teď bych je nejradši unesla, a vzala si je všechny domůÚžasný Nemile mě překvapilo čekání na závodech, stejně jako zranění, ale asi to k tomu patří, stát se to může komukoliv a kdykoliv.

koupačka v Annecy, Francie

Co si myslíš popř., co se ti vybaví, když se řekne IGSA?
Na jednu stranu jsem za IGSA ráda, pořádají závody, snaží se…na stranu druhou se mi vybaví to nekonečný čekaní na závodech.

Jaký závody už máš za sebou?
Když do toho můžu připočítat i neoficiální MČR na Senince, tak od IGSA - Almabtrieb, The Graveyard Call, Padova…každej závod má něco do sebe, Alma byla pecka - rychlej kopec, široká silnice, hladkej asfalt, Graveyard - fuj, Padova - super, tenhle závod se mi líbil, skvělá doprava na kopec, nikde se nečekalo, kopec hravej, trochu pomalejší, dlouhá sekce, kde to jelo k 80km/h, a pak asi 9 ostrých zatáček, naučila sem se tu rychle přerovnat celý tělo do další zatáčky (to mi ve Francii chybělo), nejlepší ježdění bylo v sobotu, proto sem si ji nazvala "orgastická'' sobota, krásné slunečné počasí, byla to jedna velká jízda, při který sem nakládala i některým chlapům (i přes tu nohu), na to nikdy nezapomenu, byla sem vysmátá jak sluníčkoUsmívající se!!

MČR Nová Seninka

Co tě na lb nejvíc baví a proč?
Baví mě, jak palba, tak pohoda jazz někde, néé ve městě mezi lidma, baví mě to všude, kde jsou supr lidi, kde se neřeší pitomosti, kde se zapomene na okolní svět a prostě se jezdí

Máš nějaký lb idol, vzor nebo favorita?
Před odjezdem na tour to v ženským lb byla Brianne, je to vražedkyně, která s prstem v nose nakládá většině chlapům, po tour říkám Kristina ze Švédska, je to super pihatá blonďatá holka, která zabíjí a ještě je na ní vidět, že to dělá ohromně ráda… na Alma sem ji viděla, jak dojíždí do cíle (skoro dala Brianne) a řve, jak utržená z řetězu, jak strašně moc miluje women downhill skateboarding. Pak určitě Skatie Katie! V mužích jednoznačně Mischo, líbí se mi jeho životní styl, bere to vážně, maká na sobě. Všechno, co dokázal, si stopro zasloužil. Pak se mi líbí, jak jezdí Patrik a Evren.

Jak vidíš svoji lb budoucnost a budoucnost českého longboardingu?
Heh, zasním se, a vidím: sebe, chlapa longboarďáka, a vedle nás dítě, malého zabijáka boarďáka na nedělní odpolední projížďceS vyplazeným jazykem…To je ještě daleko, teď budoucnost moc neřeším, chci jezdit, jezdit a jezdit…chtěla, bych se podívat na Maryhill, bez toho nechci umřít…český longboarding - vypadá to, že se nám rodinka rozrůstá, tím líp. Víc lidí do DH, ať je větší konkurence, motivace, víc závodů - víc zkušeností.

Čeho by si chtěla v lb dosáhnout, máš nějaký cíl?
Cíle si nechávám pro sebe. Letos jsem měla cíl, a to jet přes 80km/h, splněno.

Nová Seninka

Co děláš, když zrovna nejezdíš po kopcích? Studuješ, pracuješ?
Tvrdě dřu ve škole

Co děláš v zimě, když je všude sníh nebo ta hnusná břečka?
Žiju v horách, takže snowboard, běžky, koulovačky, bobování, brusle, válení se ve sněhu

Dělala jsi nějaký sport předtím, než si se dostala k lb?
No jasně, už od malička jsem sportovala, dělala jsem třeba: orientační běh, závodila jsem na běžkách, dělala krasobruslení, aerobic maraton, 12 let jsem závodně hrála volejbal - byl to můj život, můj sen, který skončil v 18 ti, když jsem chytla mononukleózu.

Co jiné koníčky, zájmy, záliby, úchylky?
Mám toho hafo, dost času mi bohužel zabere škola, ale mám ráda snb, krasobruslení, běžky, hory, výlety, cestování, tanec, dál miluju vůni a řev motoru, takže motorky, motokáry. Do zálib bych zahrnula rovnou i ty úchylky piercing, modifikace, dermály a všechno s tím spojené. Baví mě tajemno prahu bolesti.

IGSA World Championships - Almabtrieb, Hungerzell, Germany

Co lb a sponzoring? Myslíš, že je pro Čecha šance získat nějakého slušného sponzora?
Těžký sehnat v ČR sponzora, když se o tom moc neví…ale dá se, Majkl má Monster, Kokesh má BastlBoards, a já mám nebo měla Eimera a jeho Ewok city. Dostala jsem peníze na sadu koleček, plus nějaký balíček věcí, který jsem si nevyzvedla! A teď mi v Hackbrettu dělají mojí desku na míru. Ve světě je to mnohem lepší, vždycky si vzpomenu na Scoota v Itálii, kdy po každý kvalifikaci, závodní jízdě dával nový kolečka.

Na co jsi nejvíc v lb pyšná?
Zatím mi nepřijde, že bych na sebe v lb mohla být pyšná…jsem ráda, že jsem se z tour vrátila skoro celá, ikdyž pochroumaná…za to plná zkušeností a zážitků. Spíš bych věděla za, co se stydím a na co pyšná nejsemMlčící!!!

Kolik času longboardingu věnuješ?
Málo, nejradši bych vzala českou longboardovou famílii, stany, prkna a vypadla někam, kde bychom od rána do večera jezdili

A co třeba lb na olympiádě?
Olympiáda, no nevím, jestli to je dobrý nápad, líbí se mi, že to provozuje určitá banda lidí, kteří to dělají, protože je to baví, a néé proto, aby vyhráli zlato, a šli i přes mrtvoly.

V čem vidíš největší slabinu, že žijeme v ČR?
Kopce, silnice, závody, lb shopy - longboard je tu stále novinka např. desky, kolečka, trucky, bushingy a celkově všechna výbava se musí dovážet, není to tak, že jdeš do jednoho z tisíce obchodů a vybereš si tohle tohle a tohle!!!


Kozákov Challenge 2010

Co lb na českých silnicích?
Nic moc, spíš nic než moc…nemám to ráda jezdit na neuzavřený silnici, spousta řidičů nevědí, co od nás čekat, najíždějí do nás, troubí, jsou agresivní. Někteří jsou v poho, jedou za námi, někteří se zastaví a zjišťují, co to vlastně je.

Myslíš si, že je to normální sport pro normální lidi?
Co je normální sport a co je to normální člověk??

Kdy a kde ses narodila, kde žiješ…
Heh narodila jsem se (omylem) pod Kozákovem (náhoda?) v Turnově…5. 2. 1988, celý život žiju ve Vrchlabí a jen tak mě odsud někdo nedostane Mrkající.

The Graveyard Call


 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 rogul rogul | 1. března 2011 v 8:33 | Reagovat

LENNO jsi naše hvězda, mámě Tě rádi a vážíme si Tě!! :-)

2 thomas thomas | 1. března 2011 v 12:10 | Reagovat

si nase longboardova hvezdacka !!! krasny rozhovor - tlac cesky zensky longboarding jen jak to jde !!!
lb riding in 2011 ~!!~!!!

3 Martin Martin | 1. března 2011 v 13:05 | Reagovat

Paradni clanek!:) LENNA GO! 8-)

4 Marcela Marcela | 1. března 2011 v 17:38 | Reagovat

Móóóc hezky jsi odpovídala, super rozhovor, to by bylo aby se nějaký ten sponzor nenašel. Jsi hvězdná Lenna a mám z Tebe radost. Jen tak dál!!! Jupííí!!![:tired:]

5 tatka tatka | 2. března 2011 v 23:13 | Reagovat

to je moje dceruška.

6 rafo rafo | 6. března 2011 v 18:40 | Reagovat

vice mistryne sveta!!!!

7 Andrea Andrea | E-mail | Web | 15. března 2011 v 4:58 | Reagovat

GO LENNA, GOOO!

8 dfdsfs dfdsfs | 14. května 2011 v 16:53 | Reagovat

Velký obdiv a respect, sympatická holka...doufám, že se někdy potkáme :-x

9 Tashka Tashka | E-mail | 25. září 2011 v 11:52 | Reagovat

Paráááda!!! Jen tak dále a hodně zdraví.

10 disney wedding dresses disney wedding dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:43 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.standdress.com/

11 sweetheart wedding dress sweetheart wedding dress | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:38 | Reagovat

Q. Why did Tommy throw the clock out of the window?
http://www.queweddingdresses.org/bridesmaid-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama