[T] Marek Vaňourek

14. listopadu 2010 v 22:07 | Lenna |  [T]EAM
Na dalšího jezdce jsem se neuvěřitelně těšila, kdy jindy se mi naskytne možnost vyzpovídat člena českého lb teamu, člena B.O.D. a především jednoho z nejlepších světových tvůrců longboardových videí?! Jestli vlezete na VIMEO.COM máte zaručeně o zábavu postaráno a to sledováním kvalitních sk8 a lb videí, jak ze závodů, srazů, ale i seriálu Škola longboardingu. Dále můžete checkovat stránky longboardvehicle.com, kde prezentuje svoje filmové umění. A to ještě není zdaleka vše. Představuji Vám Marka Vaňourka, ve světě známého pod přezdívkou Crocan!Jsi speciální kategorie našeho teamu, longboarďák, kameraman a taky člověk, na kterého 27. 6. 2009 myslela celá longboardová komunita, co se stalo?
Tohle datum se nedá zapomenout. 27. 6. 2009. Asi už každej ví, o co šlo. (pozn. a kdo neví, tak to na něj prásknu, rozsekal se na cucky) Kozákov stajl. Seskočil sem s longra, kdy jsem neměl a bylo to. Hlavní je, že mě to neodradilo!

Jsi další člen B.O.D., co to vůbec znamená, kdo do B.O.D všechno patří?
B.o.D je hláška, která vznikla před 5ti lety, když sem o LB neměl ani páru. Na skejtu jsme hledali něco jako heslo pro náš skateboarding. Pak sem nějak přišel na Brandeys or Die! A to se uchytilo. Viz naše skate stránky www.sk8inbrandys.wz.cz. No a v zimě jsme hledali s Kokeshem nějakou alternativu k Palba Praha, nechtěli jsme palba brandeys. Tak jsem oprášil Brandeys or Die a trochu jsme to zkrátili na B.o.D a voala je to tu! Do B.o.D patřím já, Kokesh a Fták.

Co pro tebe longboarding znamená?
Vynechám klišé typu celej život či všechno. Je to super věc, baví mě čím dál víc. Když sedím v práci a mám vedle sebe LBho, každou chvíli se na něj podívám a říkám si, jak rád bych jezdil

Co tě na lb nejvíc baví a proč?
Volnost! Adrenalin! Jdeš si jezdit, kdy chceš, kam chceš. Nemusíš se hrotit s dalšíma vystajlovanejma skejťákama (teď fakt myslím sk8). A hlavně se mi libí, že je to malá komunita lidi, který jsou v pohodě! Ne jak u skejtu, kde všichni hrotěj, pomlouvaj a řešej jenom sponzoring. Na LB člověk jezdí pro sebe!! A doufám, že to tak zůstane! No taky občas potěší vykulený lidi v autech, když je míjíš!


Jak ses k lb dostal a kdy to bylo?
Jednoduchý. Tři roky nazpět. Kokesh se jednou projel na Čutkovým LB a hned si běžel pro svoje. Já se jednou projel na Kokeshovým a už sem běžel pro svoje

Jaký byl tvůj první longboard, kde si ho sehnal a podle čeho sis vybíral?
Speeddemon, trucky skejtový, kola nějaký 69mm/75a. Koupil jsem ho v Popcornu v Praze. Vybral jsem si ho podle tvaru. V tý době sem chtěl něco podobného skejtu, aby měl nose i tail.

Jaký jezdíš teď setup?
DH: Chinook, bear 1040, inheats 80a! Slidy: 925,bear 852, strikers 88a!!!

Tvůj nejoblíbenější kopec?
Slidy jednoznačně Lysá! DH slivenec a seninka. Na speed Mrzky.


Nová Seninka 2010

Jaký to je pocit jet na závody jako kameraman?
Otrava, že nemůžeš jezdit!

Popiš nám cestu k vytvoření takového videa…co je nejtěžší natočit? Když vidíš trať, tak už máš v hlavě plán, jak by to video mělo vypadat nebo to vyplyne až časem?
No zaleží, jestli to sou závody nebo třeba profil, co má Kokesh u Bastl Boards. Závody moc při natáčení neřeším, jenom točím, ať mám co nejvíc hrubáče a pak vidko dotvořím doma u kompu. U profilu je to jiný, ten musí mít člověk hodně promyšlenej, čím méně improvizace, tím líp. Hlavní je, točit s člověkem, kterej ví, jak to chodí při natáčení. A tím je jednoznačně Kokesh. Jeden z mála lidí, co je schopnej celej den strávit největším rakvením se kvůli 3 vteřinovému záběru hehe. Nejtěžší je točit lidi, co právě nechápou, že se všechno točí víckrát, že musej tu zatáčku projet třeba 5x..

Kolik času Ti tak trvá udělat, sestříhat, pustit do éteru takový video?
To souvisí strašně s tím natáčením. I v práci mi říkaj rychlostříhač, ale i tak není problém strávit u vidka (viz. Almabtrieb) tak 15 hodin čistýho času. Promyšlený profil se udělá rychle, tak 3-4 hodky pro 4 minutový videjko.


Můžeš z pohledu kameramana porovnat závody Almabtrieb, Insul a Kozákov? Který závody byly podle tebe nejlepší a proč?
Almabtrieb, prostě první závody na kterejch sem byl. Ne že by Kozákov nebyla pecka, ale počasí nevyšlo, už to člověk nějak tak znal a taky tomu přispěl můj vztah s Kozákovem hehe

Chtěl bys dělat videjka na zakázku, jako povolání?
To si piš!!! U Bastl Boards už za vidka něco málo mám, ale určitě by mě to neuživilo. Ale v blízké době možná přijde změna! Spouštím web longboardvehicle.com, kde budu mít svoji prezentaci, tak se třeba někdo chytne. Stay tuned!


Škola longboardingu - projekt vznikající ve spolupráci s longboard.cz

Jak na tebe působily, jaké zážitky a dojmy sis přivezl ze závodů pořádaných IGSA?
Čekání, čekaní, čekaní. Insul byl výjimkou v tomhle. Ale jinak super, člověk poznal spoustu novejch lidi, podíval se, jak se má jezdit a tak.

Řekni nám, jaký bylo spát v jednom stanu s mistrem světa Mischo Erbanem?
Vzpomínáš na tu noc, kdy Kelly a K-Rimes vyváděli na Alma? Co se vlastně stalo?
Mischo je strašně klidná osoba, takže ani nevím, že tam byl hehe. Kromě předposlední noci s hvězďákama, kdy se rozhodli Mischovi rozbourat v noci stan, ale nevěděli, že je můj. Když sem na ne vyběhnul ven, byli docela překvapený a na moje český nadávky neměli odpověď hehe. Kelly se mi pak od té doby vyhejbal

Co tě na závodech překvapilo, potěšilo a naopak zklamalo?
Překvapili mě lidi, jak se i hvězďáci s tebou baví. Snad sem nenarazil na někoho, kdo by byl namachrovanej nebo se s tebou odmítal bavit. "to je tak teplý!" Zklamalo? Trochu to čekaní a bohužel počasí, za který nikdo nemohl. Jo a Kelly je trochu divnej hehe

Uvažuješ o příštím roce jako závodník nebo kameraman?
Jednoznačně závodník!!!!


Čeho by si chtěl v lb dosáhnout, máš nějaký cíl?
No tak Mischa už jsem předjel.. (cestou do sámošky na Alma ) Nevím, o tomhle jsem nikdy moc nepřemejšlel. Ale tak vysněná 90ka by potěšila a vůbec bych se nezlobil za nějakej drobnej peníz za vidka.

Jak vidíš svoji lb budoucnost a budoucnost českého longboardingu, popř. světového?
Moje LB budoucnost asi moc zářivá není hehe. Ale kdo ví. Českej LB jde hodně dopředu, já jen doufám, že nedopadne stejně jako skateboarding!!! Svěťák je na tom podobně jako u nás. I Mischo to kdysi někde řekl, že do té doby, dokud to bude pořád, tak malá komunita plná pohodových lidí, bude to super.

Máš nějaký lb idol, vzor nebo favorita?
Když pominu Mischa, s nejčistším stylem, nejvíc mě vždycky bral K-Rimes, to je prostě hulvát a rebel v jednom! Co se tyče videí, to je jednoznačně Adam Colton! Nikdo na světě mu nesahá ani po kotníky!

Co si myslíš popř., co se ti vybaví, když se řekne IGSA?
Čekaní , Eimer, Mischo


Czech Longboard Movie (2010) - jedno z prvních videí...je to ukázka na dlouhý video na rok 2010, který se samozřejmě nekonalo hehe (vznikla spousta krátkejch videí). V podstatě je to první věc, co jsem vytvořil po svým bájným sjezdu kozákova (ze začátku jsem musel sedět na kempingový židli a mít člověka, co mi nosil věci !

Myslíš, že je šance, že se někdy v budoucnu bude dát provozovat lb profesionálně? A co třeba lb na olympiádě?
Hu, to už je moc velká budoucnost! Řekl bych, že to všechno souvisí s počtem lidi, co na tom bude jezdit. Až bude trh dostatečně velkej a firmy budou vydělávat, pak si možná dovolí profíka. No a až bude LB na olympiádě, budem v prdeli! Dneska když tě chytěj policajti, neví co s tebou. Max ti dají drobnou pokutu. Ale až to bude známej sport, tak se určitě naši páni poslanci rozhodnou k nějakýmu skvělýmu zákonu typu max speed apod. A budem postižitelný.

V čem vidíš největší slabinu, že žijeme v ČR? Je rozdíl mezi evropským a zaoceánským longboardingem?
Kopce!! Musíme dost cestovat my Brandeysaci. Polabská nížina no. Já nemůžu vzít jen tak prkno a jít si zajezdit. Pokaždý se řeší auta, vývozy a víkendový cesty za LB. Co bych dal za Brno, Zlín nebo huh Vancover. Vezmeš prkno a jezdíš. MHD tě vyveze…

Co děláš v zimě, když je všude sníh nebo ta hnusná břečka?
Brečím! A teď už i závidím Zlíňákům jejich garáž. Pak trocha toho lyžovaní a vydělávání peněz na léto!


Dělal jsi nějaký sport předtím, než si se dostal k lb?
Asi 5 let basketball a 6 let skateboarding.

Co děláš, když zrovna nejezdíš po kopcích?
Studuju, pracuju nebo sem se slečnou.

A vůbec myslíš, že DH může jezdit každý?
Proč ne? Stačí na to mít a málo padat v začátcích.

Co ti říkají sporty jako skullboard, dh inline a buttboard?
Buttboard - Pokyč, Šéťa, Zoltán! Dh inline - wtf? Skullboard - to bych chtěl vidět!

Co lb a sponzoring? Myslíš, že je pro Čecha šance získat nějakého slušného sponzora?
LB se sponzoringem u nás zatím moc nekamarádí. Pár výjimek by se našlo viď, Majkl a Monster, Kokesh a Bastl, Lenna a Eimer hehe. Na druhou stranu, když se podíváme na Mischa… Určitě to nějak jde!


Myslíš si, že je to normální sport pro normální lidi?
Když se podívám na tu sebranku, co jezdí. Nejsem si moc jistej, jestli je to pro normální lidi

Na co jsi nejvíc pyšný v lb?
Naučil sem se bs shove-it slide! Hustýý ! Video prakticky každý potěší, ale nejvíc sem pyšnej na Kokeshův profil u Bastlu a celková spolupráce s Bastl Boards, vidko z jarního Brna (okruh) a z Alma.

Co mám udělat pro to, abys mi natočil profil ?
Ozvat se mi! Pak se určitě domluvíme. Jenom se připrav na trochu komandování při natáčení hehe


Brněnský okruh

WEAR A HELMET!! Lenna :-)
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 rogul rogul | Web | 16. listopadu 2010 v 12:31 | Reagovat

Ten bordel u stanu delal James a Jackson, bo oba zajeli ve ctvrtek dobrý kvalifikace a pamatuju si ze uz bylo svetlo kdyz delali bordel... jsem spal venku jako obvykle a litali i kolem me :-D a Kelly je nahodou fajn typek asi se jen bal velkyho BOD crocana :)

2 crocan crocan | 16. listopadu 2010 v 17:05 | Reagovat

njn respekt:D

3 christian louboutin pumps christian louboutin pumps | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:53 | Reagovat

A. He wanted to make up his mind!
http://www.shoesgreat.com/

4 inexpensive bridesmaid dress inexpensive bridesmaid dress | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:45 | Reagovat

I just book marked your blog on Digg and StumbleUpon.I enjoy reading your commentaries.
http://www.threedress.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama